Kategorie

Sprężarkowa klimatyzacja postojowa Vitrifrigo ROADWIND 3000 - 1000W

Producent: Vitrifrigo
Postojowe klimatyzacje kompresorowe zostały stworzone dla klientów którzy cenią sobie komfort wypoczynku przede wszystkim w okresie nocnym i nie są zainteresowani dodatkową obsługą urządzenia. Elektroniczna klimatyzacja postojowa ROADWIND pozwala przedłużyć efekt działania klimatyzacji silnikowej podczas postoju pojazdu, a co za tym idzie zapewnia komfortowe warunki wypoczynku przy wyłączonym silniku (korzystając wyłącznie z zasilania akumulatora). Urządzenie jest montowane na tylnej ścianie kabiny. Klimatyzacje sprężarkowe znakomicie sprawdzają się w warunkach nocnych jak również w ciągu dnia.


ZASADA DZIAŁANIA
Klimatyzacja postojowa utrzymuje chłód i osusza kabinę samochodu podczas postoju przy wyłączonym silniku. Zapewnia komfort w czasie parnego i gorącego lata. Sercem produktu jest bardzo mocny kompresor ACC na 24V który charakteryzuje sie niskim poborem prądu z akumulatora. Sterowanie urządzenia odbywa się za pomocą pilota lub z panelu urządzenia. ROADWIND 3000 posiada zabezpieczenie chroniące przed spadkiem napięcia na akumulatorze. Mamy również możliwość ustawienia pożądanej temperatury w kabinie. W skład klimatyzacji wchodzi moduł chłodzący instalowany na zewnętrznej ścianie kabiny natomiast nawiew jest montowany w wewnątrz kabiny.

ZALETY NIEZALEŻNEJ KLIMATYZACJI
• może pracować przy włączonym jak i wyłączonym silniku !!!
• klimatyzacja chłodzi i osusza kabinę pojazdu 
• poprawia efektywność pracy kierowców, którzy odpoczywają w czasie upalnych przerw dobowych lub zakazów cieplarnianych. Komfort wypoczynku ma bezpośredni wpływ na ich lepszą i bardziej wydajną pracę
• niskie koszty eksploatacji
• oszczędność kosztów paliwa !!! (pojazd wyposażony w postojową klimatyzację nie jest narażony na dodatkowe zużycie paliwa, poprzez pracę silnika napędzającego klimatyzację silnikową w czasie postoju)
• Klimatyzator ma niski pobór mocy i jest zasilany wyłącznie z akumulatora.
• Przy optymalnych warunkach inwestycja zwraca się już po paru miesiącach!!!

Poniżej przedstawiam dane techniczne klimatyzacji:


Marka VITRIFRIGO
Model ROADWIND 3000
Czynnik chłodniczy R134A
Napięcie zasilające 12/24 Volt
Moc chłodzenia 1000 Wat
Pobór prądu max 15 – min 10 A
Ilość prędkości wentylatora 3
Ilość nawiewów 4
Elektroniczna regulacja TAK
Sterowanie pilotem TAK
Zabezpieczenie akumulatorów TAK
Wymiary zewn. układu skraplającego 335x555x190 mm
Waga zewn. układu skraplającego 18 kg
Wymiary parownika 250x560x110 mm
Waga parownika 5 kg
Kompresory ACC - 24V